5 دلیل محبوبیت سیستم مدریت یادگیری مودل (Moodle )

5 دلیل محبوبیت سیستم مدریت یادگیری مودل (Moodle )

 

از زمانی که رشد آموزش مجازی آغاز شد، استفاده از سیستم های مدریت یادگیری (LMS) نیز مورد توجه قرار گرفت، امروزه در بازار چندین LMS وجود دارد. با این حال مودل طبق تحقیقی که توسط Capterra انجام شد بین 20 LMS رایج، بعنوان محبوب ترین سیستم مدریت آموزشی در جهان شناخته شد. اگر در حال حاضر از مودل استفاده می کنید، باید به این انتخابتان افتخار کنید ولی اگر در باره آن اطلاعات کمی دارید توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا با دلایل محبوبیت آن آشنا شوید:

 

1- مقرون به صرفه

یکی از مهمترین دلایل محبوب بودن مودل این است که استفاده از آن رایگان است و مجبور نیستید ماهانه یا سالانه هزینه ای بابت آن به شرکت مودل بپردازید، شما فقط باید هزینه های توسعه و تعمیر و پشتیبانی آن را پرداخت کنید.

 

2- منبع باز

مودل یک پلت فرم با منبع باز است، به این معنی که کد های آن برای همه قابل دسترسی است. به عبارت دیگر کاربران و مدیران می توانند به طور آزادانه در حین اجرای آن، کدها را تغییر کنند و یا به اشتراک بگذارند و با توجه به نیازهای مختلف خود آن را تغییر دهند. علاوه بر این می توانند نسخه تغییر یافته را نیز به اشتراک بگذارند.

 

3- رابط کاربری ساده

مودل بسیار کاربرپسند است و مهمترین دلیل آن رابط کاربری و ظاهر بصری آن است که بخش های مختلف آن در سه ستون اصلی متمایز شده است. دوره های آموزشی شما در ستون وسط آن به نمایش در می آید. خبر خوب این است که از آنجایی که کد های آن بر اساس HTML5، قابل استفاده در دستگاه های تلفن همراه نیز می باشد.

 

4- سفارشی سازی آسان

پلت فرم های نرم افزاری مثل LMS، لازم است با توجه به نیازهای سازمان سفارشی سازی شوند. مثلا نام شرکت، لوگو و رنگ های تجاری سازمان در آن جای گیرد تا بعنوان پلت فرم مدریت آموزش آن سازمان توسط کاربران شناخته شود. انجام این کار در مودل به راحتی امکان پذیر است. شما می توانید از یک متخصص ال ام اس در این زمینه کمک بگیرید یا آن را به فردی بعنوان پشتیبان بسپارید.

 

5- دسترسی آفلاین

در کشورهای توسعه یافته پهنای باید اینترنت می توانند یک چالش مهم محسوب می شود این در حالیست که یکی از اهداف مهم آموزش مجازی دسترسی همه افراد به آموزش است اعم از اینکه در چه نقطه جغرافیایی قصد دارند دوره آموزشی را بگذرانند. مودل امکان دسترسی آفلاین به منابع را نیز فراهم کرده است به این ترتیب که کاربران می توانن دوره های مجازی مدنظر خود را دانلود کرده و بعدا از آن استفاده کنند.

 

 

علاوه بر موارد ذکر شده مزیت دیگری که مودل  را در کشور ما نیز محبوب کرده است این است که زبان فارسی را به طور کامل پشتیبانی می کند. حالا به خوبی می دانید که چرا مودل جز محبوب ترین سیستم های مدریت آموزش مجازی است. ناوبری بصری، ویژگی های شگفت انگیز، مقرون به صرفه بودن و دسترسی آفلاین مهمترین دلایل بسیاری از مدیران است که سال هاست مودل را برگزیدند.

 

منبع: commlabindia.com
ترجمه توسط سمیه رزبان

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *