محبوب ترین تکنولوژی های آموزشی در سال 2019 کدامند؟

بررسی_محبوبترین_فناوریهای_آموزشی

محبوب ترین تکنولوژی های آموزشی در سال 2019 کدامند؟

 

1- طراحی دوره های آموزشی مبتنی بر فناوری با قابلیت دسترسی بالا

دسترسی افراد بیشتر به آموزش های مبتنی بر فناوری، یکی از گرایش های دنیا در این حوزه است و این گرایش هر روز بیشتر می شود.

استفاده از فناوری در جهت افزایش دسترسی افراد می تواند منجر به کاهش هزینه آموزش در نتجیه، نفوذ آموزش ها در کشورهای در حال توسعه شود.

با توجه به این گرایش، زمانی اکوسیستم آموزش موفق است که فرصت ارتقا مهارت های قرن 21 را در یادگیرندگان فراهم کند.

 

2- واقعیت افزوده

استفاده از واقعیت افزوده در برنامه های آموزشی روزبه روز در حال افزایش است. طبق گزارش AR insider، تا سال 2020 حدود 1.5 ملیارد گوشی هوشمند سازگار با واقعیت افزوده وجود خواهد داشت و این آمار تا سال 2023 به 3.4  میلیارد خواهد رسید، بنابراین بستر استفاده از واقعیت افزوده رو به طور تصاعدی در حال رشد است.

پوریا کی، مدیر شرکت Grib در این باره می گوید: متخصصان انتظار دارند در سال 2019، واقعیت افزوده بعنوان فناوری که قلمروهای فیزیکی و دیجیتالی را با هم ادغام می کند، رویکردی جامع تر و چند رشته ای پیدا کند.

 

3- واقعیت مجازی

یکی دیگر از تکنولوژی های قدرتمند در آموزش که دائم در حال پیشرفت است واقعیت مجازی است. مهمترین ویژگی واقعیت مجازی شاید غرق شدن یادگیرنده در محیط آموزشی است، در این بستر تعامل یادگیرنده با محتوای آموزشی سریع تر اتفاق می افتد.

هگو تولرت معتقد است که دسترسی به واقعیت مجازی به تدریج افزایش خواهد یافت، چون قیمت تجهیزات آن رو به کاهش است.

مارگارتا برتی از دانشگاه آریزونا نیز می گوید: “در سال 2019، واقعیت مجازی به طور فزاینده ای در دسترس خواهد بود با دستگاه های قابل مشاهده، در عین حال پیچیده. موسسات آموزش عالی شروع به اجرای واقعیت مجازی در داخل کلاس می کنند. ”

 

4- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در حوزه آموزش در سال 2019 به بلوغ خود رسیده است. هوش مصنوعی می تواند شکاف بین تدریس و یادگیری را پر کند و بازده دوره های آموزشی را افزایش دهد.

جیمون دانیلی، بنیانگذار ARVRINEDU و مشاور مشهور EdTech از فناوری های مبتنی بر هوش  مصنوعی با هدف بهبود فرایند آموزش استفاده می کند، او معتقد است: دانش آموزان در منابع آموزشی جدید به تدریج از کاربر تبدیل به همکار و سازنده محتوا می شوند.

با استفاده از هوش مصنوعی، شفافیت و تاثیر اجتماعی سیستم های یادگیری افزایش پیدا کرده و در نتیجه کیفیت آموزش بالا می رود.

 

5- آموزش های الکترونیکی استاندارد شده

طراحی استانداردها در حوزه تکنولوژی آموزشی، یکی از فعالیت های کلیدی متخصصان این حوزه بوده است و این روند در سال های آتی ادامه خواهد داشت.

جانی جپسن، مدیر عامل، صنعت تکنولوژی آموزشی سوئد می گوید: “چالش اصلی ما ساخت اکوسیستم های دیجیتال قوی و تعاملی است که در آن بتوان استانداردها، اطلاعات و داده های سازمان یافته را در مقیاس وسیع تر پردازش کرد.”

 

 

ترجمه و تلخیص گزارش سایت medium.com

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *